Tercüme bürosu seçimi yaparken nelere dikkat edilmeli?

Tercüme bürosu seçimi yaparken nelere dikkat edilmeli?

Tarih: Şubat 18, 2023 Yazar: tercume

Bu yazımızı okuyorsanız muhtemelen bir tercüme hizmetine ihtiyacınız var ve bunu en etkili ve en uygun bütçeyle nasıl yapabileceğinizi arıyorsunuz.

Herkesin yaptığı gibi Google üzerinden bir ilgili arama kelimeleriyle arama yapıp karşınıza çıkan sonuçlar üzerinden hangisini seçmeniz gerektiğini anlamaya çalışıyorsunuz.

Bu yazımızda sizlere, tercüme bürosu seçiminde aramanız gereken kriterleri bir araya getirdik. Bize göre bir büro ile çalışmaya karar vermeden önce aşağıdaki özelliklere asgari ölçüde dikkat etmeniz faydanıza olacaktır:

Kalite

Tercüme bürosunun sunduğu hizmetin kalitesi çok önemlidir. Tercümelerin doğru, tutarlı ve doğru terminoloji kullanılarak yapılması gerekmektedir. Bu nedenle, büronun deneyimli ve nitelikli tercümanlara sahip olduğundan emin olunmalıdır.

Uzmanlık Alanları

Her tercüme bürosunun farklı uzmanlık alanları bulunur. Bu nedenle, sizin ihtiyacınız olan dil ve konu alanında uzman olan bir tercüme bürosu seçmeniz önerilir. Örneğin, teknik tercümeler yapan bir büro ile hukuk tercümeleri yapan bir büro arasında fark vardır.

Referanslar

Tercüme bürosunun referanslarını inceleyin. Bu, büronun daha önceki müşterileri tarafından verilen geri bildirimleri içerebilir. Referanslar, büronun müşteri memnuniyeti konusunda ne kadar iyi olduğunu ölçmenize yardımcı olacaktır.

Fiyatlandırma

Fiyatlar bürolar arasında farklılık gösterebilir. Fiyatların belirlenmesinde birçok faktör rol oynar, örneğin tercüme alanı, metin uzunluğu, hedef diller vb. Fiyatlandırma konusunda şeffaf olan ve makul fiyatlar sunan bir tercüme bürosu seçmeniz önerilir.

Tercüme Süreci

Tercüme süreci de çok önemlidir. Büronun tercüme sürecini açıklayan bir politikası olmalıdır. Ayrıca, tercüme bürosunun müşteri desteği konusunda da iyi bir hizmet sunduğundan emin olun. İsteklerinize yanıt vermek ve tercüme süreci boyunca size yardımcı olmak için size bir proje yöneticisi atanması da faydalıdır.

Gizlilik

Tercüme süreci sırasında, müşterilerin bilgilerinin gizli kalması önemlidir. Bu nedenle, tercüme bürosunun bir gizlilik politikası olması ve bu politikanın uygulanması gerekmektedir. Bu, büronun müşteri bilgilerini ve belgelerini nasıl koruduğunu ve gizlilik ihlallerine karşı nasıl önlemler aldığını açıklamasını içerir.

Tercume.com ile çalışmanız halinde yukarda sayılan özelliklere ek olarak, müşteri ilişkileri, hız, kalite güvence sistemi gibi faydalara da ayrıca erişmiş olacaksınız. Tercüme ihtiyaçlarınız için ücretsiz fiyat teklifimizi almadan seçiminizi yapmayın.