Gizlilik Politikası

1. Giriş

TERCUME.com Gizlilik Politikası, TERCUME.com internet sitesinin ziyaret edilmesi, TERCUME.com tarafından sunulan hizmet ve ürünlerin satın alınması veya satış / destek hattımızın aranması gibi eylemlerle, TERCUME.com internet sitesini her kullanışınızda, TERCUME.com tarafından toplanabilecek olan kişisel bilgilerinizin kullanımı, korunması ve üçüncü taraflarla paylaşılması konularını düzenler. Bu Gizlilik Politikası belgesi, tüm TERCUME.com internet sitesi için geçerlidir. TERCUME.com'un sahibi olmadığı veya üzerinde kontrolü bulunmadığı kuruluşlar için geçerli değildir. TERCUME.com internet adresine erişerek ve sunulan hizmetleri kullanarak, bu Gizlilik Politikasını kabul ettiğiniz varsayılır.

Hizmetlerimiz aracılığıyla toplamış olduğumuz bilgi türleri, toplanan bu bilgilerin hangi amaçlarla ve ne şekilde kullanıldığı, bu bilgileri kimlerle paylaştığımız ve bilgi paylaşımı politikamız konusunda daha fazla bilgi sahibi olmak için, bu gizlilik politikası içerisinde yer alan maddeleri dikkatli bir şekilde okuyunuz. Gizliliğinizin TERCUME.com için çok önemli olduğunu, ve gizliliğinizi korumak için tüm gayreti gösterdiğimizi belirtmek isteriz.

2. Kişisel bilgilerinizi neden istiyoruz?

Kişisel bilgilerinizi, sizlere en kaliteli kullanıcı deneyiminin sunulması amacıyla kullanıyoruz. Hizmetlerimize ve ürünlerimize sorunsuz bir şekilde erişiminizi sağlama konusunda bize yardımcı olan bu uygulama ile, ilginizi en çok çeken kategorileri belirlememiz de mümkün olmaktadır. Diğer taraftan, kişisel bilgilerinizi kullanarak, en güncel hizmet duyuruları, yazılım güncellemeleri, özel teklifler ve bilgi sahibi olmak isteyebileceğiniz etkinlikler konusunda size bilgilendirmede bulunmamız mümkün olacaktır.

3. Hangi bilgileri alıyoruz ve bu bilgileri ne şekilde kullanıyoruz?

Size sunmuş olduğumuz hizmet ve ürünlerin iyileştirilmesi ve hizmet standardımızın kalitesinin artırılması konusunda, kişisel bilgilerinizin bize yardımcı olabileceği bir çok imkan bulunmaktadır. Örnek olması açısından aşağıdaki kişisel bilgileri kullanmaktayız (bunlarla sınırlı değildir).

TERCUME.com üzerinden bir Hesap açtığınızda, isminiz, e-posta adresiniz, telefon numaranız, iletişim tercihleriniz, IP adresiniz, kredi kartı bilginiz, TERCUME.com üzerinden üye olduğunuz veya kullandığınız ürünler hakkında bilgiler ile yardım ve hizmet konularına ilişkin bilgiler gibi farklı kişisel bilgiler sunmuş olursunuz.

TERCUME.com tarafından sunulan ürün ve hizmetlerin bir kısmına erişim için, geçerli bir e-posta ve şifre ile kayıt olmanız istenecektir. Bu gizlilik politikası belgesi içerisinde bu konulardan “TERCUME.com Hesabı” olarak bahsedilecektir.

TERCUME.com üzerinden gerçekleştirmiş olduğunuz ödemelere ilişkin ödeme ve bankacılık bilgisini ve işlemlerine ilişkin detayları saklayabiliriz (örn. Kredi kartı bilgisi, hesap numarası gibi).

Yararlandığınız veya yararlanmayı düşündüğünüz bir hizmet hakkında bir TERCUME.com görevlisi ile telefonda görüşürken sunmuş olduğunuz kişisel bilgiler, bilgilerin indirilmesi, webinere kayıt olma, online bir ankete katılma veya bir ürün satın alınması.

Talep etmiş olduğunuz ürün ve hizmetlerin sağlanabilmesine ek olarak, TERCUME.com hizmetlerinin geliştirilebilmesine yönelik deneyim, araştırma ve analiz yapılabilmesi için de gizli bilgileri kullanabilmekteyiz.

Aralarında bilgisayar ve bağlantı bilgisi, cihaz uyumluluğu, bant genişliği, sitemiz üzerindeki trafik ve sayfaların görüntülenmesine ilişkin istatistiki veriler gibi bilgilerin yer aldığı ve TERCUME.com ile etkileşime geçtiğiniz her seferde toplamış olduğumuz bilgiler.

Sizlere daha tutarlı ve kişiselleştirilmiş bir TERCUME.com deneyimi sunmak adına, ürün ve hizmetlerimizden herhangi birisi vasıtasıyla toplamış olduğumuz bilgiler, TERCUME.com üzerinden kullanmış olduğumuz diğer ürün/hizmetler aracılığıyla toplamış olduğumuz bilgilerle bir arada kullanılabilmektedir.

4. Kişisel bilgilerinizi nasıl kullanabiliyoruz?

Yukarıda da açıklandığı üzere, kişisel bilgilerinizi öncelikle, ürün ve hizmetlerimizi kullanırken en iyi kullanıcı deneyimini yaşayabilmeniz için alıyoruz. TERCUME.com size ilişkin kişisel verileri toplamaz ve kullanmaz. Toplamış olduğumuz bu bilgiler, sizleri, en yeni hizmet, ürünler, haberler ve benzeri hususlarda bilgilendirmek için kullanılmaktadır.

TERCUME.com'a erişim sağlayarak veya TERCUME.com Hesabı kullanarak, sizlere belirli dönemlerde teknik hizmet konuları hakkında bilgi, önemli bir takım teknik bilgilendirmeler, ücretlendirme hatırlatmaları, güvenlik duyuruları, koşullar, politikalar vb. sistem içerisinde kullanımı zorunlu olan bir takım iletişim unsurlarını kabul etmiş sayılırsınız. Bahsi geçen bilgilerin önemli olmasından dolayı, bu tarzdaki bildirimlerden haber olmama seçeneğiniz bulunmamaktadır.

TERCUME.com'a erişim sağlayarak ve TERCUME.com Hesabı kullanarak, en güncel ürün/hizmet duyuruları, reklamlar, pazarlama ve promosyonel operasyonlar ve teklifler, yakın tarihli etkinlikler, ürün araştırmaları gibi tanıtım amaçlı epostaların tarafınıza gönderilmesini kabul etmiş sayılırsınız. Benzeri konularda bilgilendirilmek istemiyorsanız, TERCUME.com hesabınızdaki Ayarlar menüsünden bu bildirimleri kaldırabilirsiniz.

Müşterilerimizi daha iyi anlamak ve sunmuş olduğumuz hizmetlerin katma değerini artırmak adına, pazar araştırmasına yönelik bir takım bilgiler toplamaktayız.

Kişisel bilgileriniz, özellikle başta Kullanım Koşulları bildirimimiz içerisinde yer alan maddelerin uygulanması ve sizleri dolandırıcılık eylemlerine karşı korumak adına, bazı durumlarda sizin ve TERCUME.com'un çıkarlarını korumaya yönelik kullanılabilmektedir.

Talep etmiş olduğunuz ürün ve hizmetleri sizlere sunabilmenin yanı sıra, denetim, araştırma ve TERCUME.com ürünlerinin analiz edilmesi amacıyla da kişisel bilgileriniz kullanılabilmektedir.

TERCUME.com ürün ve hizmetlerini kullanma yoluyla toplamış olduğumuz kişisel bilgileriniz, TERCUME.com ve TERCUME.com ile bağlantılı diğer hizmet sağlayıcıların hizmet sunduğu tüm ülkelerde saklanabilir.

5. “TERCUME.com” hesabınız ve ilgili bilgiler

TERCUME.com internet sitesi ve hizmetleri ile birlikte, kişisel bilgilerinizi kullanarak bir TERCUME.com Hesabı oluşturmanıza olanak sağlanır. Bahsi geçen bu hizmet, hem sizlere vakit tasarrufu sağlar hem de internet üzerinden sunmuş olduğumuz hizmetlerin daha kolay kullanımını mümkün kılar.

İşleyiş şu şekildedir: Bir kişisel hesap oluşturursunuz. Bunu yaparken, e-posta adresinizi ve bazı durumlarda isminiz, telefon numaranız, posta adresiniz ve/veya kredi kartı numaranız gibi bilgileri girmeniz ve bir şifre seçmeniz istenir. Sistem, bilgilerinizi kaydeder ve size kişisel bir TERCUME.com Hesabı atar. Bir çok durumda da başka bir benzeri olmadığından ve hatırlaması kolay olduğundan dolayı, bu bilgi e-posta adresinizdir.

TERCUME.com internet sitesi üzerinden bir sonraki hizmet veya ürün satın alma işleminizde yapmanız gereken tek şey, TERCUME.com Hesap adınızı ve şifrenizi belirterek sisteme giriş yapmaktır. Sistem, size yardımcı olabilmek adına gerekli bilgileri tarar. Bunlara ek olarak, TERCUME.com Hesabınızda yer alan bilgilerde güncelleme yapmanız durumunda, bu güncelleme, TERCUME.com internet sitesi üzerindeki tüm işlemlerinizde geçerli olacaktır.

TERCUME.com aynı zamanda aile üyelerinize, arkadaşlarınıza ve çalışma arkadaşlarınıza bazı bilgileri yönlendirme olanağı tanır. Bu talebin yerine getirilebilmesi için TERCUME.com, ürün ve hizmetlerimiz hakkında bilgileri paylaşmak istediğiniz kişinin ismi, posta adresi, e-posta adresi gibi bazı verileri girmenizi isteyecektir. İlgili kişi hakkında paylaşmış olduğunuz kişisel bilgiler, hiçbir şekilde bu amaç dışında kullanılmayacaktır. TERCUME.com, ilgili kişi hakkında toplamış olduğu bu bilgiyi, kesinlikle bu kişiyi doğrudan bir pazarlama faaliyetine maruz kalacak şekilde kullanmaz.

6. Kişisel bilgilerinizin üçüncü taraflarla paylaşılması

Gizliliğiniz TERCUME.com için son derece önemlidir. TERCUME.com, aşağıdaki senaryolar haricinde, sizin açık izniniz olmaksızın, diğer pazarlayıcılar ve ilgili olmayan üçüncü taraflar ile hiçbir kişisel bilgiyi veya trafik verisini paylaşmaz, satmaz, kiralamaz veya devretmez:

Zaman zaman, kişisel bilgilerinizi ve (trafik) verilerinizi, gerekirse, daha üstün ürünler / hizmetler sunmamıza yardımcı olmak için TERCUME.com grubundaki diğer tüzel kişiliklerle paylaşmamız mümkündür. Bütün bu şirketler, bu Gizlilik Politikası'na bağlıdır ve bunu korumak için gerekli önlemleri alacaktır. Gerekirse kişisel bilgilerinizi ve trafik verilerinizi, sizin adınıza sizin için en iyi ürünleri / hizmetleri sunmak için TERCUME.com ile ortaklaşa çalışmalar yürüttüğümüz ve stratejik bir ilişki kurduğumuz ya da gerçekleştirdiğimiz şirketlerle paylaşıyoruz. Bu şirketler, bilgiyi işleme, atıfta bulunma, müşteri siparişlerinin gerçekleştirilmesi, ürünler sunma, müşteri verilerini yönetme ve geliştirme, müşteri hizmetleri sunma, ürünlerimize ve hizmetlerimize gösterdiğiniz ilgiyi değerlendirmemize veya müşteri araştırması veya memnuniyet anketlerini gerçekleştirmemize yardımcı olabilir. TERCUME.com, kişisel bilgilerinizi ve (trafik) verilerinizi korumak ve ilgili mevzuatı izlemek için bu üçüncü kişilerin her zaman uygun örgütsel ve teknik önlemleri almalarını isteyecektir. TERCUME.com, bu üçüncü taraflar arasındaki şirket politikalarından herhangi bir şekilde sorumlu tutulamaz.

TERCUME.com, (stratejik) ortakların diğer web sitelerine veya hizmetlerine bağlanmada ürün / hizmet sunabilir veya her iki ürün / hizmetin ortak sonuçlarını veya herhangi bir ek avantajı sunmak için her türlü çevrimiçi hizmetten yararlanabilir. Bu tür hizmetleri sağlamak için, kişisel bilgilerinizi ve / veya (trafik) verilerinizi paylaşma hakkımız bulunmaktadır.

Yukarıda bahsedilen bilgilerin kullanılamaması durumunda, ürün satın almanız, ürün / hizmetlerin size teslim edilmesi, müşteri hizmetlerinden faydalanma, ürünlerimizi ve TERCUME.com üzerinden sunmuş olduğumuz hizmetlerimizi iyileştirmek için geri bildirimde bulunmanız veya belirli hizmetlere, tekliflere erişiminiz zorlaşabilir.

Bazen yasalar, yasal işlemler, dava ve / veya dünyanın her yerindeki kamu ve resmi makamlardan gelen talepler, kişisel bilgilerinizi ifşa etmek için gerekli olabilir. Ulusal güvenlik, yasama, sahtekarlık faaliyetleri veya kamuya açık diğer önemli konular için açıklama yapılması gerektiğini belirlersek sizinle ilgili bilgileri de açıklayabiliriz. TERCUME.com, bu talebin yerine getirilmesi için tüm makul yardımı ve bilgiyi sağlayacaktır. Siz de böylesi bir bildirim konusunda onay vermiş sayılırsınız.

TERCUME.com kişisel bilgilerinizi ve / veya politikalarımızı yürürlüğe koymak, başkalarının haklarını, mülkiyetini ve / veya güvenliğini korumak ve TERCUME.com'un çıkarlarını korumak için herhangi bir bilgiyi ifşa edebilir. Bilgileriniz TERCUME.com'un, grup şirketlerinin ve / veya diğer hizmet sağlayıcıların faaliyetlerini sürdürdüğü herhangi bir ülkede depolanabilir ve işlenebilir. TERCUME.com, ülkenizin dışında her tür veri aktarımı yapma hakkını saklı tutar. TERCUME.com'un web sitelerini veya TERCUME.com'un hizmetlerini / ürünlerini kullanarak, ülkeniz dışındaki herhangi bir bilginin bu şekilde aktarılmasına izin vermenizi sağlar.

TERCUME.com iş geliştirme faaliyetlerine devam etmektedir. Bunu yaparken TERCUME.com, bağlı kuruluşlar veya iş birimleri satın alabilir veya satabilir, organizasyonunu yeniden düzenleyebilir veya yapılandırabilir. Bu tür işlemlerde veya yeniden yapılanmalar sırasında, TERCUME.com kullanıcılarının kişisel bilgileri ve verileri, genelde iş varlıklarına aktarılır. Bir varlık olarak toplanan kişisel bilgilerinizi üçüncü bir tarafa devretme hakkımızı saklı tutuyoruz.

7. Kişisel bilgilerinizin korunması

TERCUME.com kişisel bilgilerinizin ve verilerinizin güvenliğinin korunması konusunda son derece titiz davranmaktadır. Tarafınızdan alınan kişisel bilgi ve verilerin korunması amacıyla, örgütsel, teknik ve fiziksel önlemler dahil olmak üzere, gerekli bütün özen gösterilmektedir. Kişisel verilerinizin kayıp, çalıntı, kötüye kullanım, ortadan kaldırılma, yetkisiz erişim ve ifşası gibi durumların önüne geçmek amacıyla, bahsedildiği gibi güvenlik önlemleri alınmaktadır. Kişisel bilgilerinize ve verilerinize, yalnızca yetkilendirilmiş personel, TERCUME.com danışmanları ve görevlerini yerine tam olarak getirebilmek için bu verilere erişmesi gereken TERCUME.com grup iştiraklerinin erişimlerinin sağlanması için azami gayret gösterilmektedir.

TERCUME.com uygulamaları, kişisel bilgilerin sunumunu gerektiren tüm web sayfalarında, SSL şifrelemesi kullanmaktadır. İnternet sitemiz üzerinden hizmet satın alabilmek için, SSL şifrelemesini destekleyen bir tarayıcı kullanmanız gereklidir (Örn. Safari, Chrome, Mozilla, Netscape, Navigator 3.0 ve sonrası ya da Internet Explorer). Bu şekilde, internet üzerinden paylaşılan kişisel bilgilerinizin ve kredi kartı bilgilerinizin gizliliği korunmuş olur.

Aktif internet kullanımınız süresince, kişisel verilerinizin korunmasına yönelik bir takım tedbirler alarak bize yardımcı olabilirsiniz. Belirlemiş olduğunuz parolalarınızı gizli tutun ve belirli aralıklarla harf ve rakam kombinasyonları kullanmak yoluyla güncelleyin. Güvenli bir internet tarayıcısı kullandığınızdan emin olun. Bu bilgileri kimseyle paylaşmayın. Paylaşımlı bir bilgisayarda işlem yaparken, herhangi bir site veya servis kullanımıyla işiniz bittiğinde, sizden sonraki kullanıcıların bilgilerinize olası erişimini engellemek için, çıkış yaparak ayrılmayı unutmayın.

Bazı TERCUME.com ürün, hizmet ve uygulamalarının veya destek forumunun kullanılması yoluyla, paylaşmış olduğunuz bazı kişisel bilgiler diğer kullanıcılar tarafından görüntülenebilir ve okunabilir. Böylesi durumlarda ne türden bilgileri paylaşıyor olduğunuzu seçmek sizin elinizdedir. Bu özelliklerden herhangi birini kullanırken lütfen gerekli önemi gösteriniz.

TERCUME.com, bahsi geçen forumlarda paylaşmayı tercih ettiğiniz bu ayırt edici kişisel bilgilerden sorumlu tutulamaz. Örneğin, bazı kullanıcı özelliklerinin aktif hale getirilmesi yoluyla, daha öncesinde kamuya açık olmayan bir bilgiyi açık hale getirmeniz durumunda, TERCUME.com bu bilgiyi sizin etkileşiminiz yoluyla toplayacak ve bu bilgi kamuya açık hale gelecektir.

8. Bilginin Doğruluğu

TERCUME.com internet sitesi üzerinde belirtmiş olduğunuz iletişim bilgilerinizin ve tercihlerinizin doğruluğunu teyit ederek bizlere yardımcı olabilirsiniz. Aşağıda yer alan e-posta adresi üzerinden bizimle iletişime geçerek, kişisel bilgilerinizin, kayıt geçmişinizin ve satış departmanımız ile olan etkileşimlerinize ait bir döküm talebinde bulunabilirsiniz.

9. Üçüncü taraf ürünler ve bağlantılı internet siteleri

TERCUME.com internet sitesi, başka bir internet adresine erişim için siteyi terk etmenize yol açacak bazı bağlantılar içerebilir. Bu internet siteleri, TERCUME.com kontrolü altında olmayıp, bahsi geçen sitelerinin büyük bir olasılıkla ayrı gizlilik politikaları bulunmaktadır. Bu Gizlilik Politikası, yalnızca TERCUME.com internet sitesi üzerinde gerekli olan kişisel bilgiler ve TERCUME.com ürün ve hizmetlerinin kullanımı yoluyla kullanılan bilgiler için geçerlidir. Bu yüzden, bilgilerinizi online olarak paylaşırken dikkatli olmalısınız. Bahsi geçen diğer siteler konusunda herhangi bir sorumluluk ve yükümlülük kabul edilmez.

TERCUME.com üzerinden herhangi bir ürün/hizmet satın almanız veya tercüman/hizmet kullanmanız durumunda, talep etmiş olduğunuz hizmeti gerçekleştiren tercüman/hizmet sağlayıcı, hakkınızdaki bazı bilgilere erişim sağlayabilmektedir. TERCUME.com, bahsi geçen tercüman ve hizmet sağlayıcıları, bize kayıt olduktan sonraki süreçte izlemektedir. Ancak, TERCUME.com'un, size sunulan hizmet çerçevesinde, bahsi geçen tercüman veya hizmet sağlayıcıların kişisel bilgilerinizi ne şekilde kullandığı üzerinde herhangi bir kontrolü bulunmamaktadır. Lütfen, herhangi bir hizmeti kullanmadan önce, ilgili hizmet için geçerli olan gizlilik politikası veya koşullar gibi dokümanları incelediğinizden emin olun.

10. Kişisel bilgilerinize erişim

TERCUME.com, kişisel bilgilerinizin doğru, eksiksiz ve güncel tutulmasını sağlayan bir takım prosedürlere sahiptir. Bizlerle paylaşmış olduğunuz kişisel bilgilere dilediğinizde erişme, ve bu bilgiler üzerinde değişiklik yapma hakkına sahipsiniz. Kişisel bilgilerinizin başkaları tarafından görüntülenmesinin önüne geçmek amacıyla, bahsi geçen kişisel bilgilerinize erişim öncesinde, belirlemiş olduğunuz kullanıcı adı ve şifre ile sisteme giriş yapmalısınız.

TERCUME.com Hesabınızı kullanmayı durdurmak isterseniz, hesabınızı devre dışı bırakabilir veya silebilirsiniz. Hesabınızı devre dışı bıraktığınızda, hiçbir kullanıcı hesabınızı görüntüleyemeyecektir. Bu durumda hesabınızı yeniden etkinleştirme hakkına sahip olursunuz. Hesabınızı sildiğinizde ise, bilgileriniz TERCUME.com üzerinden kalıcı olarak silinecektir. Bu durumda, kanunlar tarafından aksi gerekli olmadıkça, kişisel bilgilerinizin silinmesine ilişkin talebinizin yerine getirilmesi adına, mümkün olan tüm imkanlar kullanılacaktır. Mantıksız, tekerrür içeren, orantısız düzeyde teknik çaba gerektiren, tümüyle uygulanamaz, başkalarının gizliliğini tehlikeye atacak veya yerel kanunlarca erişimin gerekli olduğu talepleri geri çevirebiliriz. Lütfen erişim, düzeltme veya silmeye ilişkin taleplerinizi aşağıdaki e-posta adresi üzerinden bizimle paylaşınız.

11. Çerezler ve diğer teknolojiler

Diğer tüm kurumsal internet sitelerinde yaygın şekilde kullanıldığı üzere, TERCUME.com internet sitesi, hizmetlerimize kaydolma ve online deneyiminizin olabildiğince kişiselleştirilebilmesi adına, “çerezler” kullanmaktadır. Çerezler, bilgisayarınızda veya kullanmış olduğunuz diğer cihazlarda, belirli bir süre depoladığımız küçük veri parçacıklarına verilen addır. Çerezler, çerezleri size atayan alandaki web sunucusu  tarafından daha sonraki dönemlerde okunabilecek türden bilgiler içerir.

Çerez kullanımının ana amaçlarından biri de, seçeneklerinizin depolanmasıdır. Bu teknolojiler bize, kullanıcı davranışlarının daha iyi bir şekilde anlaşılması, internet sitemizin hangi bölümlerinin daha popüler olduğunun belirlenmesi, ziyaretçilerin en çok hangi başlıkları ziyaret ettikleri ve buralarda ne kadar süre harcadıklarının anlaşılması konularında yardımcı olurlar. Çerezleri kullanmamızın bir diğer amacı da, sunmuş olduğumuz ürün ve hizmetlere yönelik yeni müşterilerin kazandırılmasıdır. Çerezler, internet adresimizdeki trafik yapılarının analiz edilmesi ve kullanıcılar ile olan iletişimin daha etkili bir şekilde yürütülmesi amaçlarıyla da kullanılmaktadır. Çerezlerin kullanımı yoluyla, deneyiminizi daha özelleştirebilir ve bizimle her etkileşime geçişinizde daha uygun ortamın sağlanması temin ediliriz.

Kullanıcı olarak çerezlerin kullanımını kabul veya reddedebilirsiniz. Web tarayıcılarının bir çoğu otomatik olarak çerezleri kabul eder. Ancak tarayıcı ayarlarınız üzerinden çerez tercihlerinizi değiştirebilirsiniz. Eğer çerez kullanımını kabul etmediğinizi belirtirseniz, TERCUME.com üzerinde sunulan bazı interaktif hizmetleri kullanmanız ve sisteme giriş yapmanız mümkün olmayabilir. Çerezleri kabul ettikten sonra, dilerseniz daha önce kabul etmiş olduğunuz çerezleri cihazınızdan silebilirsiniz.

Diğer bütün internet sitelerinde de olduğu gibi, bazı bilgileri otomatik olarak toplayıp, bunları kayıt defterlerinde depoluyoruz. Bu bilgiler içerisinde şunlar yer almaktadır: IP adresi, tarayıcı türü, internet hizmet sağlayıcısı, giriş ve çıkış sayfaları, işletim sistemi, tarih ve zaman etiketi ile tıklama verileri. Bu ve bunun benzeri veriler tarafımızdan şu amaçlar için kullanılmaktadır: trendlerin anlaşılması ve analiz edilmesi, sitenin yönetilmesi, site üzerindeki kullanıcı davranışlarının tespit edilmesi ve genel olarak kullanıcı kesimimiz hakkında bir takım nüfus verilerinin toplanması. TERCUME.com, münferit olarak kullanıcılar belirtilmeksizin, pazarlama ve tanıtım hizmetlerinde kullanabilmektedir.

Sizlerle paylaşmış olduğumuz bazı e-postaların içeriğinde, TERCUME.com internet sitesinde yer alan bir içeriğe yönelik bir bağlantı yer alabilmektedir. Kullanıcılarımızın bahsi geçen bağlantılara tıklaması durumunda, hedef internet sayfasına gitmeden önce web sunucumuz üzerinden geçerler. Bu e-posta bağlantılarını, belirli konulara yönelik müşteri ilgisinin ölçümü ve müşteri ilişkilerimizin ne derece etkili olduğunun ölçümü gibi konularda bizlere yardımcı olması amacıyla kullanmaktayız. Şayet bu davranışlarınızın takip edilmesini istemiyorsanız, bahsi geçen bağlantılara tıklamayabilirsiniz.

12. Çocuklar

Bu internet sitesi 18 yaş altı kişilere yönelik değildir. 13 yaş altındaki çocuklardan, pazarlamaya yönelik olarak bilgimiz dahilinde herhangi bir kişisel veri toplanması söz konusu değildir. Ancak bazı bilgiler elektronik olarak toplandığı için, bu bilgiler, TERCUME.com hizmet satın alıcısının kişisel bilgileri olarak görülür ve bu gizlilik politikası tarafından da bu şekilde ele alınır. Herhangi bir ebeveynin veya 13 yaş altı çocuğun yasal sorumlusunun, çocuklarının rızası dışında Kişisel Verilerinizi paylaştığı bilgisine sahip olması durumunda, bizimle irtibata geçilmesi gerekir. Böylesi bir bildirimin tarafımıza iletilmesiyle birlikte, ilgili bilgileri silmek için gerekli girişimleri başlatacağız.

13. Güvenlik

Kişisel bilgi ve verilerinizi güvenceye almak amacıyla, daha önce belirtildiği gibi, TERCUME.com internet sitesindeki tüm bu verilere erişim parola ile mümkün olmaktadır. Kredi kartı bilgileri gibi hassas veriler, web tarayıcınız ve TERCUME.com internet sitesi arasında paylaşıldığında, SSL şifreleme ile koruma altına alınır. Sunucularımızda depolamış olduğunuz herhangi bir kişisel bilgi veya veriyi korumak adına, TERCUME.com belirli aralıklarla sistemini, olası saldırı veya zafiyetlere karşı denetler. Güvenliğin en üst düzeyde sağlanması adına, kredi kartı bilgileriniz, ödeme hizmetleri sağlayıcımız tarafından depolanır. İnternet ortamının %100 güvenilir bir ortam olmamasından dolayı, TERCUME.com aracılığıyla iletmiş olduğunuz hiçbir bilginin güvenliği konusunda garanti veya güvence veremiyoruz. Paylaşımış olduğunuz bu bilgilerin, başkaları tarafından erişilmeyeceği, görüntülenemeyeceği, değiştirilemeyeceği ve fiziksel, teknik veya idari anlamda almış olduğumuz tedbirlerin ihlal edilmesi yoluyla ortadan kaldırılamayacağının garantisi bulunmamaktadır. Giriş bilgilerinizin güvenliğinin korunması sizin sorumluluğunuzdadır.

14. Gizliliğinize olan bağlılığımız

Belirtmiş olduğumuz üzere, TERCUME.com gizliliğinizin korunması konusunda büyük bir önem göstermektedir. Kişisel bilgilerinizin güvenliğinin temin edilmesi amacıyla, burada bahsi geçen tüm hususları, TERCUME.com çalışanlarına iletmekteyiz ve şirketimiz bünyesinde gizliliğin korunması konusundaki kuralları sıkı bir şekilde uygulamaktayız.

15. Kişisel bilgileriniz ne kadar süre ile saklanmaktadır?

TERCUME.com, bu Gizlilik Politikasında belirtilen amaçların yerine getirilebilmesi için gerekli olan süre boyunca ve yürürlükteki kanunlar, yasal talepler ve yetkili mahkemelerce verilen talimatların ön gördüğü süre boyunca bilgilerinizi saklı tutacaktır. TERCUME.com, hizmet amaçlarımızın ve yukarıda bahsedilen amaçların yerine getirilebilmesi amacıyla, kişisel bilgi ve verilerinizi saklı tutacaktır.

16. Güncellemeler

TERCUME.com, gerekli görülmesi durumunda, bu Gizlilik Politikası içerisindeki hükümleri dilediği zaman güncelleme hakkına sahiptir. Politika bünyesinde herhangi bir değişiklik gerçekleştirdiğimizde, güncellenmiş olan yeni politika, internet sitemiz üzerinden yayınlanacaktır. Güncellenmiş olan gizlilik hükümleri sonrasında TERCUME.com hizmet ve ürünlerinin kullanımına devam edilmesi ile, güncellenmiş olan hükümler veya uygulamalar tarafınızdan kabul edilmiş sayılır. Bu nedenle, internet sitemiz üzerinden belirli aralıklarla bu Gizlilik Politikasını kontrol etmeniz tavsiye edilir.

17. İletişim

Bu Gizlilik Politikası konusundaki tüm soru ve taleplerinizi [email protected] adresi üzerinden bizlerle paylaşabilirsiniz.